Co děláme

V rámci aktivit studentské organizace W-CARP pořádáme diskusní setkání, přednášky, workshopy, ale také akce osobní výzvy a projekty pomoci. Skrze tyto aktivity  se chceme zdokonalovat a rozvíjet a zároveň nabídnout něco hodnotného mladým lidem.

CARP team photo

Semináře Univerzálních Principů

Život a lidé samotní jsou velice různorodí, ale všechny nás spojuje jedna věc: naše životy jsou řízeny fyzickými i vnitřními principy a zákony. Pojďme tyto principy spolu objevovat a učit se s nimi žít v souladu. Univerzální Principy pokrývají tato témata:

Principy Univerza – Univerzální zákonitosti existující ve vesmíru, původ a smysl života, zákonitosti lidského vývoje a formování našich vztahů.

Původ Konfliktů – Jaká je příčina konfliktů v našem světě, existující vzory konfliktů v historii.

Obnova – Cesta k nápravě našich vztahů, jak fungují Principy obnovy v naší historii a jak je můžeme využít v našem životě.

Přednášky

Přednášky, které pořádáme, jsou zaměřené především na vztahy, osobní rozvoj ale také zajímavosti z oblasti vědy či filozofie. Cílem těchto přednášek je inspirovat studenty a mladé lidi a také je podnítit k zájmu o hodnoty a jejich vnitřní rozvoj. V poslední době jsme pořádali např. přednášky Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, Tajemství vztahů, Objevte svou jedinečnost, Zázrak myšlení: Jak se efektivně učit a další… Vstup na přednášky je zpravidla zdarma.

Diskuzní večery

Přijďte se seznámit s novými lidmi, povídat si o zajímavých tématech a procvičit si komunikační schopnosti! Některé diskuze jsou v angličtině, takže budete mít možnost si procvičit konverzaci! Diskuzní sezení začínáme krátkou inspirací spojenou s vybraným tématem, může jít o krátké povídání, video apod. Poté následuje diskuze, kterou vždy vede jeden z našich členů. A pokud by jste si nebyli jistí angličtinou, nemějte strach! Rádi vám pomůže s překladem či s nalezením vhodného slovíčka.

Projekty pomoci

Smyslem těchto projektů je pozitivně působit na naše okolí a vést mladé lidi k zodpovědnosti a přístupu vlastníka. Lidé se často o veřejné věci nestarají a jen je využívají. Tento přístup se pak promítá do znečišťování veřejných prostor či ničení přírody. Naše projekty učí mladé lidi převzít zodpovědnost a aktivně se zapojit do pomoci ve svém okolí. V rámci těchto projektů jsme se účastnili pomocí při pořádání evropských soutěží v Curlingu pro vozíčkáře, pomoci v přírodní rezervaci Prokopské údolí, úklidem ulic na Žižkově či dobrovolnickou podporu pouličního sousedského festivalu v rámci celonárodní události „Zažít město jinak“.

Kulturní aktivity

CARP je mezinárodní organizace a jedním z našich cílů je umožnit mladým lidem poznat jiné kultury, nebo jen strávit příjemný čas s mladými lidmi z různých koutů světa. V rámci českého CARPu jsme už několikrát pořádali velmi populární Japonský večer zaměřený na Japonskou kulturu a tradiční jídlo. Kromě dalších kulturních večerů (Korejský, Albánský apod.) jsme pořádali i tzv. pouliční hry, ve kterých musí účastníci plnit různé nevšední úkoly, jako např. vyfotit se s policistou, najít tři lidi s nějakým jménem (např. Roman) apod. Některé úkoly jsou obtížné a vyžadují mnoho odvahy či odhodlání překonat své předsudky. Výsledkem je ale dobrý pocit a mnoho příjemných zážitků!